گسترش تعاملات تجاری ایران و ارمنستان در بخش تعاون

رییس اتاق تعاون با سفیر ارمنستان در راستای گسترش تعاملات تجاری دو کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادملت و به نقل از ایبِنا، بهمن عبداللهی در دیدار با سفیر ارمنستان توانمندی و ظرفیت های بخش تعاون کشور را معرفی کرد. بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون در دیدار با آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان، با اشاره به جایگاه تعاون در اقتصاد ایران، اظهار داشت: بخش تعاون بزرگترین بخش اقتصادی مردمی کشور را تشکیل می دهد و آمادگی گسترش تعاملات تجاری میان دو کشور را دارد.

وی با تاکید بر مشترکات فرهنگی و مرزی بیان داشت: دو کشور می توانند در این راستا دستیابی به بازارهای اورسیا را هدفگذاری کنند. تومانیان سفیر ارمنستان، با ابراز خرسندی از حضور در اتاق تعاون، گفت: سفرهای متعددی در استان های ایران در راستای آشنایی با فعالان اقتصادی و تبادل اطلاعات صورت داده است. وی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در ارمنستان، بیان داشت: ارمنستان این آمادگی را برای گسترش تعاملات تجاری با بخش تعاون ایران دارد.

رییس اتاق تعاون در بخش دیگری از این دیدار، اعزام و پذیرش هیات های تجاری در تهران و ایروان را پیشنهاد داد و گفت: بخش تعاون آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی در ایروان و همچنین ایجاد برگزاری نمایشگاه های تخصصی از سوی فعالان اقتصادی ارمنستان در ایران را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *