تندیس سیمین صنعت سبز کشور به شرکت پتروشیمی پارس اهدا شد

پتروشیمی پارس به دلیل اجرای طرح‌ ملی محیط‌ یار و تلاش برای حفظ محیط‌‌‌ زیست به عنوان صنعت سبز کشور از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست انتخاب و معرفی شد.

به گزارش اقتصاد ملت و به نقل از روابط‌‌عمومی پتروشیمی پارس؛ تندیس سیمین صنعت سبز کشور در مراسمی در همایش صنعت سبز به مسعود حسنی مدیرعامل پتروشیمی پارس اهداء شد.
طرح محیط یار با هدف ارائه آموزش محیط زیستی به دانش‌‌آموزان مقطع ابتدایی با مشارکت اداره‌‌کل حفاظت محیط زیست، آموزش‌وپرورش و شرکت پتروشیمی پارس در استان بوشهر اجرا شد.

پتروشیمی پارس علاوه بر اجرای این طرح؛ اقدامات زیست محیطی متعدد دیگری در حوزه محیط ‌زیست انجام داده است که می‌توان به نصب سیستم‌های پایش آنلاین روی منابع نشر آلاینده محیط زیست، رفع آلودگی خاک با به روزترین روش‌های روز دنیا از انبار بارگیری واحد LD آریاساسول و کشیدن لاین بخار برای بهسوزی فلر ۹۹۱ اشاره کرد.
این شرکت پتروشیمی همچنین پیش از این موفق به دریافت تندیس جایزه ویژه Special Prize بنیاد جهانی ۲۰۱۷ انرژی در حوزه Earth به دلیل اجرای پروژه «ایجاد و توسعه جنگل در منطقه بستانو عسلویه و شهرک تفریحی و رفاهی آن»، دریافت جایِزه EAST از بنیاد جهانی انرژی به پاس انجام پروژه‌‌های محیط زیستی و انجام پروژهLCA ، اخذ گواهینامه محاسبه ردپای کربن و آب در خصوص پروژه سبز شده بود.
گفتنی است پتروشیمی پارس از سال ۱۳۹۴ در لیست عدم آلایندگی صنایع قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.