برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری کیش با محوریت هوش مصنوعی

مرکز فابا به عنوان یکی از حامیان دومین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات که با عنوان «کیتکس ۲۰۲۲» (KITEX)  در کیش در حال برگزاری است، در آن حضوری فعال دارد.

به گزارش اقتصاد ملت و به نقل از فابا نیوز؛ این نمایشگاه که از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در کیش ادامه دارد، شهر هوشمند، اینترنت اشیاء، فناوری‌های نوین مالی، بلاک چین و رمز ارزها، زیرساخت و امنیت و رسانه‌های دیجیتال محور آن است و در برگیرنده سمینار، همایش، کارگاه تخصصی و رویداد‌های فن بازار و کارآفرینی است.

با توجه به محور‌های توسعه‌ای تبیین شده توسط مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور برای منطقه آزاد کیش و تأکید بر ضرورت پیشرو بودن این منطقه در زمینه‌های شهر هوشمند، فناوری‌های نوین مالی، بلاک چین و رمز ارزها، دومین دوره نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش (KITEX) برگزار می شود.

این نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش در دو بخش نمایشگاهی و همایشی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی و مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش، میزبان مردم، مهندسان و فناوران از ایران و دیگر کشورهاست.

برنامه ریزی لازم بمنظور بهره برداری هدفمند و حداکثری از توان شرکت کنندگان در نمایشگاه مذکور در سطوح مختلف انجام گرفته است تا علاوه بر شناسایی و انتخاب شرکای توانمند در زمینه سرمایه گذاری در شهر هوشمند کیش، نیازهای احصاء شده در منطقه آزاد کیش و سایر مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور نیز از قبل به شرکت کنندگان اعلام شود و در رویدادها و نشست های علمی مربوطه در حین نمایشگاه، راهکارهای دانش بنیان و عملیاتی ارائه شده از سوی آن شرکت ها توسط تیم های مجرب بررسی و نهایتاً بکار گرفته شود.

گفتنی است، دومین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش «کیتکس ۲۰۲۲» از ۱۹ اردیبهشت با حضور بیش از 100 شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و مرکز فابا به عنوان یکی از حامیان این رویداد در جزیره کیش شروع به کار کرد.

هیات‌های تجاری از قطر، عمان، سوریه و دیگر کشورها در نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش شرکت کردند. جزیره کیش در عرصه هوش مصنوعی و استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران پیشگام اعلام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *