جاده خدمات پستی بدون سرعت گیر

رویکرد نوینی که در شبکه پست با توجه و تمرکز ویژه وزیر ارتباطات و با هدف گسترش و نوآوری در خدمات به مردم به وجود آمده است، آغاز فصلی جدید در این بخش اجتماعی را نوید می دهد و این شیوه حمایت دکتر زارع پور از هوشمندسازی فرآیندهای پستی و همچنین ارتقای وضعیت معیشت کارکنان پست می تواند خدمات پستی گسترده ای ایجاد نماید. 

به گزارش اقتصاد ملت و به نقل ازروابط عمومی شرکت ملی پست؛ اکنون در حالی که در جوامع امروز به دلیل توسعه اقتصاد دیجیتال نقش پست و لجستیک بسیار پر اهمیت شده است و همین جریان در کشور ما  نیز می تواند تسهیل گری قابل توجهی ایجاد کند، شبکه پستی ظرفیت طراحی مسیرهای کوتاه در انجام امور مردم و رفع مایحتاج و همچنین امور اجتماعی آنان را دارد. توجه به ابعاد فنی، عملیاتی و منابع انسانی در این شبکه گسترده، کلید اصلی ورود به عرصه ای جدید است که آثار کوتاه مدت آن به زودی متجلی خواهد شد و در این مسیر هیچ مانعی نخواهد توانست سرعت خدمت به مردم را کند نماید.

سیاست های یکسال اخیر شبکه پستی با اولویت منابع انسانی و ارتقاء معیشت کارکنان و همچنین ورود سخت افزار فناورانه و جدید و اصلاح برخی فرآیندها توانست بحران روزهای کرونایی کشور را مدیریت کند. امروز باید به این نکته توجه داشت که جریان عملیات پستی کشور با سرازیر شدن حجم زیادی از بسته های بزرگ و امانات در یکسال اخیر با وجود برخی کاستی های فنی و لجستیکی می توانست معضل بزرگی در عرصه اجتماعی ایجاد کند.

اما راهکارهای، سریع، توسعه زیرساخت ها و همت و تعصب کارکنان در رده های مختلف اعم از موزعین، همکاران حوزه فنی، دفاتر قبول، مراکز تجزیه و مبادله، رانندگان، مدیران و … خلاء ها را پر نموده و کسی شاهد بحران شبکه و قفل شدن عملیات پستی نبود. اکنون در شرایط سخت اقتصادی کشور و درحالی که تحریم های ظالمانه دشمنان باعث شده است تا کمبود ها و مشکلاتی در معیشت خانواده ها بوجود آید و خاطر عده ای از هموطنان و کارکنان را آزرده سازد اما تلاش های سریع دولت سیزدهم نشان از آن دارد که با به ثمر نشستن مذاکرات و ارتباط عقلانی و عزتمند در حوزه مسائل هسته ای می توانیم از این آزمایش پر افتخار عبور کنیم. 

شبکه پست کشور بعنوان جریانی وسیع و گسترده در حوزه خدمات اجتماعی نقشی مهم در روان سازی امور روزمره زندگی مردم و کسب و کارها دارد و کارکنان شبکه پستی کشور می توانند نقش بسیار افتخار آمیز و موثری را در کشور ایفا نمایند. از طرفی می توانند امیدوار باشند که اقدامات صورت گرفته برای اصلاح فرآیندها و منابع در شبکه پست، روابط عمومی شرکت ملی پست آینده درخشانی را رقم خواهد زد، آینده ای که همین نزدیکی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *