آغاز فعالیت پیمانکاران صنعتی در واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: با آغاز عمليات احداث فونداسيون هاي تجهيزات و پايپ رکها، واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی (CTEP) در مسیر توسعه قرار گرفت.

به گزارش اقتصادملت، و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه پتروپارس؛ مهندس مسعودی با اعلام این خبر گفت: به رغم شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ناشی از آن تاکنون بخش مهندسی بیش از 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه تا کنون 65 درصد اسناد سفارش کالا و تجهیزات این پروژه نهایی شده است، اظهار داشت: سفارش 11 مورد کالا و تجهیزات پروژه تا کنون منعقد و عملیات پیش ساخت آنها آغاز شده است.

مهندس مسعودی افزود: در بخش عملیات اجرایی نیز پیمانکار شمع کوبی به عنوان اولین پیمانکار اجرایی واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی و پیش نیاز سایر فعالیت های اجرایی کار خود را آغاز کرده و تاکنون بیش از 35 درصد شمع های مورد نیاز پروژه ساخته و بیش از 25 درصد شمع ها در محل سایت پروژه اجرا شده است. همچنین همزمان با فعالیت های شمع کوبی، عملیات خاکبرداری و احداث فوندانسیون های تجهیزات دیر تحویل نیز با سرعت در جریان می باشد.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر270 نفر در محل کارگاه پروژه در حال فعالیت می باشند که بیش از 77 درصد آنها را نفرات بومی تشکیل می دهند.

مدیرعامل گروه پتروپارس همچنین از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار احداث ساختمان‎های صنعتی و غیر صنعتی، ساخت مخازن و ساخت و نصب اسکلت فلزی خبر داد و گفت: پيمانکاران مربوطه بزودي کار خود را آغاز خواهد نمود.

مهندس مسعودی در پایان با تاکید بر حمایت از توان تولید و ساخت داخل گفت: تا کنون کلیه 26 قرارداد منعقد شده در این پروژه تماما با مشاوران، تامین کنندگان کالا و تجهیزات و پیمانکاران اجرایی داخلی منعقد شده است و تلاش بر این است که تمام فعالیت‌های این پروژه بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی صورت پذیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *