صادرات موفقیت آمیز ذوب آهن اصفهان طبق برنامه

ذوب آهن اصفهان که در سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد محصولات خود را صادر کرد و عنوان صادر کننده ممتاز کشور را از آن خود نمود، در سال جاری نیز علی رغم تحریم‌های ظالمانه که صنعت فولاد کشور را نیز نشانه گرفت، صادرات این شرکت طبق برنامه در حال انجام است.


به گزارش اقتصادملت و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، این شرکت که در سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد محصولات خود را صادر کرد و عنوان صادر کننده ممتاز کشور را دریافت کرد، در سال جاری نیز علی رغم تحریم‌های ظالمانه که صنعت فولاد کشور را نیز نشانه گرفت، صادرات این شرکت طبق برنامه در حال انجام است و امید می‌رود که تا پایان سال از رقم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن عبور کند. مهندس بهزاد کرمی مدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان در خصوص عملکرد صادراتی این شرکت در۴ ماهه ابتدای سال جاری گفت: با وجود تمامی تنگناها و مشکلات موجود در شرایط تحریم ذوب آهن اصفهان موفق به صادرات حداقل ماهانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی شده است که این حجم صادرات در برگیرنده بازارهای جدید صادراتی مانند غنا و توسعه در حوزه CISو کشورهای آسیای جنوب شرقی است. ضمن اینکه صادرات محصولات فرعی مازاد بر نیازهای داخلی کشور هم در حال حاضر انجام می‌شود. 
وی کیفیت محصولات این شرکت را یکی از عوامل موثر در موفقیت و افزایش روند صادرات دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان در راستای محقق نمودن افزایش سهم صادراتی خود به تمامی کشورها خصوصا کشورهای اروپایی و برخی کشورهای همسایه که صادرات به آنها مستلزم داشتن گواهینامه CARES می‌باشد اقدام و در حال حاضر اولین و تنها صادرکننده ایرانی دارای این گواهینامه می‌باشد که در این راستا محصولات زیادی مطابق با استاندارد BS تولید و صادر نموده است. 
مهندس کرمی به افزایش سهم بازار این شرکت در کشورهای همسایه و منطقه CIS اشاره و افزود: شرکت ذوب آهن اصفهان با تکیه بر کیفیت زبانزد محصولات خود و همت کارگران شرکت، تاکنون در شرایط سخت تحریم‌ها، مسیر توسعه صادرات را با موفقیت طی نموده و با توجه به بستر فراهم شده به این روند صعودی خود با تمام توان در بازارهای جهانی ادامه خواهد داد. مدیر فروش خارجی ذوب آهن اصفهان در خصوص برنامه صادراتی این شرکت تا پایان سال ۹۸ گفت: در حال حاضر پس از تلاش‌های صورت گرفته و با توجه به پیش بینی روند مثبت بازارهای صادراتی برنامه صادرات شرکت حداقل صادرات ۵۵ درصد تولیدات می‌باشد که این رقم به صورت ماهیانه از ۱۰۰ هزار تن در ماه به ۱۳۰ هزار تن میسر است. در هر صورت برنامه صادرات این شرکت حداقل یک میلیون و دویست هزار تن می‌باشد که با فضل الهی محقق خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *