حمایت زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از حمایت‌های زیرساختی این سازمان از طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش اقتصادملت و به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی بیان کرد: طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تامین اجتماعی که از اول اسفند ماه اجرایی شده از نظر زیرساختی و ارائه آموزش‌ها مورد حمایت سازمان بیمه سلامت است.

وی ادامه داد: حذف دفترچه کاغذی بیمه براساس تکالیف قانونی بند «ج» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است. بر این اساس، ابزارهای الکترونیکی باید جایگزین دفترچه‌های کاغذی بیمه شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: مدیران کل استانی سازمان بیمه سلامت نیز با طرح حذف دفترچه کاغذی تامین اجتماعی همکاری کامل دارند و در همین زمینه آموزش‌ها و اطلاع رسانی لازم برای چگونگی دریافت خدمات سلامت بدون نیاز به دفترچه کاغذی و دریافت کد HID ارائه می‌شود.

ناصحی گفت: سازمان‌های بیمه گر برای حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه و نسخه نویسی الکترونیک همکاری و هماهنگی کاملی دارند. اجرای این تکالیف قانونی نیازمند همکاری و هماهنگی کامل میان سازمان‌های بیمه گر و طرف‌های قرارداد و همچنین سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط است.

وی بیان کرد: حذف دفترچه‌های کاغذی در کاهش مصرف کاغذ، کاهش خطاهای نسخه نویسی و نسخه پیچی، نظارت بیشتر بر داروهای تجویزی بسیار موثر است و به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، اهمیت این اقدام بیش از پیش بر همگان روشن شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *