گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...
شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها
چهارشنبه, 18 آذر 1394
یادداشتشعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدهاحسن اشجعی اسفند ماه امسال صفحه دیگری از تاریخ انتخابات کشور ورق خواهد خورد ومردم عزیز کشورمان به مانند دوره های قبل با...

حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری خبر داد:

گردآوری اطلاعات بیش از 32 هزار سینماگر/ تغییر در ساختار و گرافیک تنها بانک جامع اطلاعات سینمای ایران
سایت «سوره سینما» قدیمی‌ترین مرجع و تنها بانک جامع اطلاعاتی پیرامون جامعه سینمایی کشور است و مشخصات مربوط به بیش از 32 هزار سینماگر شامل معرفی افراد و فعالیت‌های آنان در این بانک گردآوری شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، محمد حمزه زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با اعلام این خبر افزود: با توجه به قدمت، گستردگی، فراگیری و غنا و جامعیت اطلاعات بانک از یک ‌سو و مراجعه پیوسته علاقمندان و پژوهشگران به این بانک با بررسی و ارزیابی به عمل آمده نیاز به سلسله تغییرات ساختاری و گرافیکی در سایت فعلی احساس می شود و این یکی از برنامه‌های سازمان سینمایی حوزه هنری در آینده نزدیک خواهد بود.
وی ادامه داد: علاوه بر اطلاعات مربوط به 32 هزار و 439 سینماگر از سال 1309 در این بانک، سه هزار و 507 پروند فیلم شامل آلبوم عکس ها، خلاصه داستان و تیتراژ همچنین اطلاعات مربوط به 765 شرکت و فیلم‌های تولید شده آن معرفی شده است.
به گفته حمزه زاده ، سینمای ایران با بیش از ١٠٠ سال سابقه فیلمسازی از وجود قریب به هزاران متخصص فنی و هنری در زمینه های گوناگون بهره گرفته و کیفیت سینمای ایران را باید محصول تلاش های فنی، استعدادها و مایه های هنری این افراد دانست و بی شک گردآوری نام، مشخصات و تنظیم فهرستی از آثار و فعالیت هنرمندان و سینماگران و فعالان این عرصه یکی از ضروریات عمده در پژوهش های تاریخی سینمای ایران است.
قائم مقام رئیس حوزه هنری با بیان اینکه سازمان سینمایی حوزه هنری که از پیشگامان و فعالان عرصه سینماست، در راستای بسط و گسترش فرهنگ سینمایی کشور در سال 1382 اقدام به سازمان دهی و احداث بانک جامع اطلاعات سینمای ایران «سوره سینما» نموده که خوشبختانه علاوه بر ایجاد محیطی سالم و مفید گامی بلند در این عرصه حساس و مهم فرهنگی برداشته است.
 وی معتقد است پژوهش حلقه مفقوده بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و سینمایی کشور است و قطعا، تقویت و توسعه بانک اطلاعاتی سازمان سینمایی حوزه هنری که بزرگ ترین مرجع اطلاعاتی سینمای کشور است می تواند پاسخگو و تامین کننده بسیاری از نیازها و ضرورت ها در این عرصه باشد.
حمزه زاده با اشاره به این نکته که بانک جامع اطلاعات سینمای ایران «سوره سینما» اولین و تنها بانک اطلاعاتی (دیتابیس) سینمای ایران است خاطرنشان ساخت: محتوای این بانک شامل: تاریخچه سینمای ایران، معرفی فیلم های ساخته شده ایرانی به همراه کلیه اطلاعات مربوط به آنها (عوامل فیلم، مشخصات فنی، خلاصه فیلم، بیوگرافی و سوابق هنری سینماگران ایرانی) از سال پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون می باشد، بزرگترین گالری عکس سینمایی (شامل عکسهای صحنه ،پشت صحنه و پوستر) برای فیلم‌ها، افراد و جشنواره ها، گزارش کامل از نتایج جشنواره های داخلی و بین‌المللی و رویدادهای روز آن، امکان دسترسی به اطلاعات روز سینماهای تهران به طور کامل،  بخش آرشیو عکس شامل عکس فیلم، پشت صحنه فیلم و هنرمندان می شود. 
وی اضافه کرد: همچنین پرونده کامل (شامل قوانین و مقررات، فیلم‌ها، جوایز، تصاویر و...) از اطلاعات مربوط به جشنواره‌های مهم سینمایی کشور مانند: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، جشن خانه سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، جشنواره بین المللی فیلم رشد در این بانک گردآوری شده و پرونده فیلم‌های سینمایی به تفکیک سال تولید از 1309 تاکنون در آن ارائه شده است.
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با بیان اینکه دسترسی به اطلاعات شرکت‌های تولید و پخش از دیگر خدمات این مرجع اطلاعاتی سینمای کشور است و فهرست کاملی از معرفی شرکت‌ها به همراه آدرس و شرح فعالیت‌ها در آن ارائه شده است. همچنین، اطلاعات مربوط به اعضای صنوف مختلف سینمایی در آن تهیه و تجمیع شده به عنوان مثال: آمار و اطلاعات تعداد چهار هزار و 27 نویسنده، چهل و هفت هزار و 522 بازیگر، سه هزار و 814 تهیه کننده سینما قرار گرفته و آمار بقیه صنوف مثل صدابردار، منشی صحنه، تدوین و... نیز ارائه شده است.
وی خبر داد: این بانک آمادگی دریافت اطلاعات جدید سینماگران و فعالان این عرصه دارد و به طور قطع، با سیر تحول و توسعه آن و اعمال تغییرات ساختاری و گرافیکی مرجعیت آن مضاعف هم خواهد شد.
شایان ذکر است بانک جامع اطلاعات سینمای ایران «سوره سینما» در آدرس اینترنتی www.sourehcinema.com در دسترس عموم است.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

تمامی حقوق مطالب محفوظ است