گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها

یادداشت
شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها
حسن اشجعی

اسفند ماه امسال صفحه دیگری از تاریخ انتخابات کشور ورق خواهد خورد ومردم عزیز کشورمان به مانند دوره های قبل با همان شور و شوق وصف ناپذیر در پای صندوق های رای تکلیف ساکنان چهار سال آینده مجلس شورای اسلامی را روشن خواهند کرد.

اکنون که تا زمان موعود کمتر از چهارماه باقی است بسیاری از نمایندگان فعلی وکاندیداهای جدید از هم اکنون به صورت غیر رسمی در حال رایزنی وآماده کردن خود برای بدست آوردن آرای لازم برای کسب مجوز ورود به ساختمان بهارستان وتکیه بر صندلی وکالت هستند.
شکی نیست که ورود به عرصه انتخابات نیازمند تبلیغات اصولی ، رقابت تنگاتنگ بدون تخریب رقبا همراه با آگاهی بخشی مردم از برنامه ها واهداف ورود به مجلس است.
در این میان همانطور که قبلا شاهد بودیم برخی از کاندیداهای محترم در برنامه های تبلیغاتی خود پیش از اینکه مردم را با برنامه ها واهداف کلان خود آشنا سازند ومردم را به سوی انتخابی آکاهانه برای تشکیل مجلسی فراگیرو قدرتمند و توانا در تدوین وتصویب قوانین،طرح ها ولوایح مهم ملی و منطقه ای هدایت کنند به طرح شعار هایی در باره مسائل ریز ووعده وعید هایی خارج از وظا یف نمایندگی می پردازند واز آن به عنوان کلید ورود به مجلس بهره می برند.
این نوع تبلیغات که کاندیداهای محترم صرفا برای راهیابی به مجلس بکار می برند و غالبا هم قادر به محقق کردن  شعارهایشان نیستند، نه تنها موجبات بی اعتمادی را در بین مردم رواج می دهند بلکه جایگاه مجلس ونمایندگی را از مرتبه قانونگذاری به سطح یک مقام اجرایی تغییر می دهند واین یعنی تداخل امور قانونگذاری و اجرایی که به نفع مردم وکشور نیست.
به طوریقین مجلس شورای اسلامی در سایه وحدت وهمدلی نمایندگان با نگاه کلان وملی می تواند منشاء بسیاری از تحولات مثبت در اقصی نقاط کشور باشد نه نگاه های خرد وریزمنطقه ای!
بدین ترتیب به نظر می رسد که دیگر دوران شعار های جذاب ووعده های غیرقابل دسترس در دوران تبلیغات انتخاباتی، گذشته ومردم ما نیاز به نمایندگانی دارند که با تعهد دینی و نگاه ملی، گام های عملی برای ایرانی عزتمند وآباد بردارند که اگر غیر از این باشد این انتخابات فقط یک برنده دارد و مطمئنا برنده آن مردم نیستند.        

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.