گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

نباید از اثرگذاری هنر در عرصه فرهنگ غفلت کنیم

حجت الاسلام سیدمحمود علوی:
نباید از اثرگذاری هنر در عرصه فرهنگ غفلت کنیم

وظیفه مسئولین نظام است که چرخ اقتصاد را به صورت سازنده بچرخانند و در برابر ضربه بیگانگان، اقتصاد مقاومتی را مستحکم سازند و از اثرگذاری هنر در عرصه فرهنگ غفلت نکنیم.

به گزارش خبرنگار ما؛ حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ضمن بیان مطلب فوق در همایش "سنگر اسلام و انقلاب" که به مناسبت بیست و سومین سالگرد تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور عصر امروز در سازمان حج و زیارت برگزار شد گفت: وظیفه مسئولین نظام است که چرخ اقتصاد را به صورت سازنده بچرخانند و در برابر ضربه بیگانگان، اقتصاد مقاومتی را مستحکم سازند و از اثرگذاری هنر در عرصه فرهنگ غفلت نکنیم.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: ایامِ معطر به عطر وجود نازنین زهرای اطهر و ایام سوگواری حضرت فرا می رسد. این ایام را به محضر مولایمان امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب و مردم شهیدپرور و مجاهدان خاموش عرصه فرهنگِ کانون های فرهنگی هنری مساجد تسلیت می گویم. خدا را شاکرم که این بنده کوچک این سعادت را یافت تا در پیش شما عزیزان و مجاهدان سختکوش عرصه فرهنگ حضور پیدا کنم و خسته نباشید عرض کنم.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: بخش بزرگ آرمان های نظام، آرمان های فرهنگی است و شما عزیزان مجاهدان این عرصه هستید و خوب کار کردید و جنگیدید. ان شاءالله سرمایه های شما مایه عزت نظام شود و از عرصه سربازی گمنامی امام زمان در میان شما عزیزان سربازان عرصه فرهنگ شرفیاب شدم؛ اما احساس کردم مرزی بین این دو سربازی وجود ندارد؛ چراکه سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه فرهنگ بی وقفه می کوشند.
وی ادامه داد: شما عزیزان هم در این کار اثرگذار هستید و اثرگذاری ای که در عرصه فرهنگ به انجام می رسانید وجه مشترک شما با ما است. از جمع خاموش فعالیت سربازان گمنام امام زمان(عج) به جمع سربازان گمنام دیگری راه یافتم. شمایی که بدون ادعا فعالیت دارید و با عشق کار می کنید و احساس می کنید در این کار عاشقانه هم رضای خدا و رضای امام زمان و هم رضای نایب امام زمان را کسب می کنید.
حجت الاسلام علوی خاطرنشان کرد: وقتی رضای خدا کسب شد، نیاز به هیچ توقع دیگری نیست، اسلام یک دین فراگیر با ابعاد مختلف است. هم به جسم انسان می پردازد و هم به رشد معنوی او توجه دارد، هم به رشد فکری انسانها و هم به تلطیف عواطف آنها و هم به برافروختگی احساسات آنها برای مبارزه با دشمن توجه دارد.
وی اضافه کرد: مسجد مرکز همه این گونه فعالیت ها است و به یمن خدا و رهبری این روح در مساجد دمیده شده است. با دو بال توانمند بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد که هر دو کار بسیجی می کنند، نبض تپنده مساجد امروز این دو بال هستند که رهبر معظم انقلاب بر پیوند عمیق و از صمیم قلب این دو نیرو همواره تاکید می کنند وکار فرهنگی در جهت هدایت انسانها بسیار مهم است و روح عبودیت را در جامعه، کار فرهنگی شما همراه با مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان فراهم می کند؛ چراکه در فرهنگ قرآنی ما چیزی که باعث شکوفایی می شود، امنیت پایدار است.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: وظیفه مسئولین نظام است که چرخ اقتصاد را به صورت سازنده بچرخانند و در برابر ضربه بیگانگان، اقتصاد مقاومتی را مستحکم سازند. مسئولین، امنیت لازم را ایجاد می کنند تا عبودیت الهی شکل بگیرد. خداوند استرس، تشویق و دلشوره را از جامعه می گیرد و به انسانها آرامش می دهد تا او را عبادت کنند و به او شرک نورزند، امنیت همراه با لبخند و شادی و امید به زندگی خود و آینده کشور.
وی ابرازداشت: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند در یک کشور خیر در امنیت و سرور نهفته است، وقتی در کشور امنیت و آرامش حاکم باشد، عرصه را برای پررنگ شدن رشد و شکوفایی فرهنگ فراهم می کند، خداوند برقراری امنیت برای انسانها را مسأله ای مبنایی معرفی می کند. وقتی سکینه و آرامش همراه با شادابی در انسان حاکم شود، بر ایمان انسانها افزوده می شود و انسانها پذیرای فرهنگ عبودیت الهی می شوند و آن وقت کار در این عرصه بسیار با اهمیت می شود و شما این بستر را به ثمر می رسانید.
حجت الاسلام علوی افزود: کار ازدیاد ایمان و پررنگ شدن فرهنگ جامعه با شماست. خداوند مسئله هدایت انسانها در مسیر خیر را امری واجب تعبیر می کند. بر مبنای "ادعو الی سبیلک" اصل دعوت واجب است و هم روش را به ما یاد می دهد که همراه با حکمت و انتخاب خودشان اقدام می کند و انسانی که باعث تحقق زندگی اسلامی در وجود انسانی دیگر شود بهشت بر او واجب می شود. و خداوند هم پاداش مشترکی هم به دعوت کننده و هم به دعوت شونده می دهد.
وی یادآورشد: وقتی انسان دعوت گری انسانی را به راه خدا دعوت می کند آن انسان هر عمل صالحی که انجام می دهد دعوت کننده در ثواب آن عمل شریک است، خداوند بدون اینکه از اجر و پاداش کسی کم کند به هر دوی آنها اجر می دهد. آموختن راهکارهایی برای فراخواندن انسانها به راه خدا خودش ارزشمند است.
وزیر اطلاعات ادامه داد: آموختن علم دعوت کردن به خدا ارزشمند است و کسی که به سراغ آموختن علم می رود و راهکارهای علمی برای دعوت انسان به خدا را فرا گیرد، در بهشت فاصله او با انبیاء الهی یک درجه است و از اثرگذاری هنر در عرصه فرهنگ نباید غفلت کنیم. دشمنان با استفاده از همین ابزارها نیروی شان را به کار گرفته اند تا جوانان ما را با نظام فاصله بیاندازند. ما هم باید با همین ابزارها با آنها مقابله کنیم و هویت اسلامی مان را تقویت کنیم و با هجوم فرهنگی و جنگ نرم دشمن مقابله کنیم. اگر این علما و کانون های فرهنگی نبودند همه از دین خدا بر می گشتند. وی در پایان گفت: امروز بقای نظام مدیون کار شما عزیزان است. اگر فرهنگ اصیل خودمان و ارزشهای اسلامی مان را ترویج کنیم جامعه مان به گونه ای واکسینه می شود که در برابر حملات فرهنگی دشمن مقاوم می شود و آن یک شرط دارد اینکه باید خودمان را بسازیم. کسی که آموزشگر نفس خودش باشد شایسته تجلیل بیشتری از کسانی است که بر مردم تاثیر می گذارد ولی خودشان عمل نمی کنند.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.