گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

"تابستانی به یاد ماندنی" با برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

12مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌بینی کرد: برنامه‌های کانون در تابستان 1395 این فصل را به «تابستانی به یاد ماندنی» تبدیل کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ علیرضا حاجیان‌زاده در تشریح برنامه‌های تابستانی کانون خاطرنشان کرد: اوقات فراغت فقط مخصوص دانش‌آموزان و یا مختص به تعطیلات سه ماه تابستان نیست؛ بلکه این زمان و برنامه‌ریزی در مورد آن برای هر کس نسبت به سلیقه، نیازهای روحی، سن و توان مالی متفاوت است. وی افزود: برای یک نوجوان شاید اوقات فراغت سه ماه تابستان باشد البته در این میان اوقات فراغت را نباید همان ایام بیکاری دانست، چون در اوقات بیکاری اصولاً فرد کاری برای انجام دادن ندارد، ولی در اوقات فراغت می‌تواند کارهای بسیاری را انجام دهد که هدف از آن کسب آرامش و لذت باشد.
حاجیان‌زاده یادآور شد: کانون با سابقه‌ای بیش از 50 سال خدمت، اساسنامه خود را با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت و شکوفایی استعداد ذاتی و ذوقی کودکان و نوجوانان تنظیم و طی سال‌های متمادی، فعالیت‌ها و برنامه‌های گوناگونی را اجرا و تجربه کرده است. به گفته‌ مدیرعامل کانون مهارت‌آموزی و کتاب و کتاب‌خوانی از محوری‌ترین رویکردهای مراکز فرهنگی کانون است.
حاجیان‌زاده گفت: کانون در سراسر کشور دارای 940 مرکز فرهنگی‌هنری شامل 771 مرکز ثابت، 101 سیار روستایی، 15 سیار شهری و 53 کتابخانه پستی است که 19 مرکز ثابت آن به کتابخانه فراگیر تبدیل شده است و در قفسه این کتابخانه‌ها بیش از 8 میلیون جلد کتاب برای کودکان و نوجوانان 6 تا 16 ساله یعنی مخاطبان کانون وجود دارد.
برگزاری جشنواره‌های ملی و استانی، همایش‌های کتاب‌خوانی، مراحل استانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی و نمایش عروسکی، برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام، برگزاری جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان، ویژه‌برنامه مهمانی مهر و نیایش، دومین جشنواره اسباب‌بازی، هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی و اردوهای استانی ملی و بین‌المللی و هفته‌های دوستی با دیگر کشورها از جمله برنامه‌هایی است که به گفته‌ی وی کانون برای «تابستان به یادماندنی» امسال تدارک دیده است.
وی همچنین از برگزاری اولین مسابقه بازی‌گری خلاق برگرفته از کتاب‌های کانون ویژه مربیان سیار در راستای کتاب و کتاب‌خوانی، برگزاری جشن‌های قصه‌گویی استانی، کارگاه‌های ویژه (نقاشی، سفال، خوشنویسی و...)، گرامیداشت هفته کرامت، برگزاری کلاس‌های پرورش خلاقیت، گام ‌به‌ گام تا اندیشه (فلسفه کودک و نوجوان)، طرح سواد خواندن (طرح سخن)، ویژه‌برنامه‌ روز ادبیات کودک و نوجوان، بزرگداشت حافظ، بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی، ساخت عروسک‌های بومی و محلی وبه عنوان دیگر برنامه‌های فصل تابستان کانون خبر داد.
نام‌گذاری سال 1395 به عنوان سال خوب کانون با تکیه بر زبان مادری اقوام ایرانی و هنرهای بومی سنتی از سوی مرکز آفرینش‌های ادبی هنری کانون از دیگر مواردی بود که حاجیان‌زاده به آن اشاره کرد.
مدیرعامل کانون اجرای چهار نمایش جدید در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی و ادامه حرکت تریلی سیار نمایشی به استان‌های دیگر کشور را از جمله برنامه‌های این مرکز باسابقه کانون برشمرد. وی در بخش سینمایی نیز توضیح داد که فیلم سینمایی پایان رویاها به کارگردانی محمد علی طالبی اکنون در مرحله تدوین است و اظهار امیدواری کرد برای نمایش در جشنواره فیلم کودک و نوجوان آماده شود.
حاجیان‌زاده در عین حال از تلاش کانون برای حضور فعال‌تر در فضاهای مجازی و تکمیل پروژه پرتال کودک در آینده نزدیک خبر داد.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.