گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...
شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها
چهارشنبه, 18 آذر 1394
یادداشتشعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدهاحسن اشجعی اسفند ماه امسال صفحه دیگری از تاریخ انتخابات کشور ورق خواهد خورد ومردم عزیز کشورمان به مانند دوره های قبل با...

بطری آب پلاستیکی نباید یخ بزند

بطری آب پلاستیکی نباید یخ بزند

مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران گفت: بطری های آب پلاستیکی که برای یخ زدن داخل فریزر قرار می گیرد، مشکلاتی برای کیفیت آب ایجاد می شود.

مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران گفت: بطری های آب پلاستیکی که برای یخ زدن داخل فریزر قرار می گیرد، مشکلاتی برای کیفیت آب ایجاد می شود.

مهتاب باغبان با اشاره به اینکه برای یخ زدن آب در فریزر باید ظروف شرایطی داشته باشند تا مضر نشود، افزود: نباید بطری های پلاستیکی از دمای طبیعی خارج شود یعنی در تابش مستقیم خورشید قرار نگیرد و اگر آب جوش داخل آن بریزیم و یا یخ بزند به عنوان مثال الیاف سازنده بطری در آب آزاد و ترکیب می شود و سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد. وی درباره کیفیت آب بطری (معروف به آب معدنی) نیز گفت: وزارت نیرو به هیچ عنوان نظارت و نقشی در تهیه و تولید آب این بطری ها نمی تواند داشته باشد.
مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران افزود: حتی جایگاه حقوقی نظارتی نیز نمی تواند داشته باشد و برای تأیید آن نیز نقشی ندارد.
باغبان ادامه داد: نظارت بر بهداشت آب این بطری ها به عهده وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو) و بخشی از آن نیز به عهده سازمان استاندارد است. وی اضافه کرد: پروانه تولید آن را نیز وزارت صنایع و معادن صادر می کند.
مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران درباره دستگاه های تصفیه آن نیز گفت: یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از این دستگاه ها این است که مواد مغذی موجود در آب حذف می شود و آبی تولید می شود که فاقد ارزش غذایی است و فرد با خوردن آن دچار بسیاری از بیماری ها می شود.
باغبان افزود: این بیماری ها برای بزرگسالان شامل بیماری های قلبی و عروقی، گواتر برای کودکان، نرمی استخوان برای زنان باردار، بیماری پوکی استخوان و برای نوزادان یرقان به همراه دارد. وی گفت: در واقع استفاده از دستگاه های تصفیه آب به معنای استفاده از آب مقطر است که فاقد هرگونه املاح مفید برای بدن می شود.
مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران افزود: مشکل دوم این است که اگر قطعات دستگاه استاندارد نباشد چون آب در تماس مستقیم با این دستگاه قرار می گیرد و زمان این تماس طولانی است می تواند مواد ناشناخته به آب اضافه و سلامت استفاده کننده را به خطر بیندازند.
باغبان همچنین افزود: اگر فیلترهای تصفیه آب به موقع تمیز نشوند و بر آن نظارتی نباشد حتی می توانند آلودگی های میکروبی ایجاد کنند در حالی که سازمان بهداشت جهانی آبی را قابل آشامیدن می داند که فاقد آلودگی باشد.
وی با اشاره به اینکه برای مناطقی که تحت پوشش آب استان تهران و سایر شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور هستند و آب مناسب آشامیدن دارند گفت: همه آزمون های کنترل کیفی در آزمایشگاه های استان تهران که 60 واحد آزمایشگاهی است هر روز استاندارد کنترل کیفی آب را انجام می دهند.
مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران گفت: در آزمایشگاه های آب آزمون های میکروبی، کلرسنجی، آزمون های شیمیایی، فیزیکی، فلزات سنگین و بیولوژی انجام می شود.
باغبان افزود: به همه مشترکان و مصرف کنندگان آب اطمینان می دهیم الزامات استانداردهای آب ایران را تبعیت و از رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی نیز پیروی می کنیم. وی ادامه داد: به همین خاطر مردم به آبی که با کیفیت تحویل مشترکان داده می شود اعتماد داشته باشند در حالی که هیچ نظارتی بر دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار نیست و سازمان ها و وزارتخانه های مربوط نیز آن را تأیید نمی کنند.
مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت ابفای استان تهران تاکید کرد: به هیچ عنوان شرکت های آب و فاضلاب خصوصاً آب و فاضلاب استان تهران هیچ یک از این دستگاه ها را تأیید نکرده است.
باغبان با اشاره به اینکه اخیراً برخی افراد و فروشندگان دستگاه های تصفیه آب با مشترکان تماس می گیرند و می گویند ما از شرکت آب و فاضلاب تهران تماس می گیریم و قرعه به نام شما افتاده تا به شما برای خرید این دستگاه تخفیف داده شود، گفت: این دروغ محض است و به هیچ عنوان هیچ کدام از شرکت های آب و فاضلاب با این نوع شرکت ها و شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب هیچ قراردادی ندارد و آنها طرف قرارداد ما نیستند.
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب کشور با هیچ یک از تولیدکنندگان تصفیه آب قرارداد ندارد و آن را تأیید نمی کند و این شرکت ها و افراد صرفاً با امیال سودجویانه اقدام به این کار می کنند و از آگاه نبودن مردم و نداشتن اطلاعات و دانش لازم مشترکان استفاده می کنند.اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.