گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...
شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها
چهارشنبه, 18 آذر 1394
یادداشتشعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدهاحسن اشجعی اسفند ماه امسال صفحه دیگری از تاریخ انتخابات کشور ورق خواهد خورد ومردم عزیز کشورمان به مانند دوره های قبل با...

مانور نوروزی پلیس راه آهن کشور

مانور نوروزی پلیس راه آهن کشور

مانور نوروزی پلیس راه آهن کشور امرو چهارشنبه در میدان راه آهن تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما؛ در این مانور سگ‌های آموزش دیده پلیس در محل ورودی سالن ایستگاه راه‌آهن تهران مانور کشف مواد مخدر را اجرا کردند.

طرح ویژه نوروزی که امسال برای اولین بار توسط پلیس راه آهن کشور اجرا می شود؛ از 25 اسفند اجرا می شود و تا 15 فروردین ماه 96 نیز ادامه دارد که در این طرح 300 واحد گشتی خودرویی در تهران فعالیت می‌کنند.
سردار علیرضا اکبرشاهی فرمانده پلیس راه آهن کشور در مراسم مانور خودرویی ویژه طرح نوروزی گفت: با توجه به افزایش تعداد رام قطارهای مسافری و تعداد مسافران نوروزی، طبق برنامه نوروزی پلیس راه آهن کشور روزانه 300 واحد گشتی خودرویی و موتوری در ایام پیک، شبانه روز فعالیت خواهند کرد.
فرمانده پلیس راه آهن كشور گفت: این مانور برای اولین بار توسط پلیس راه آهن كشور با هدف آمادگی كامل نیروی پلیس در حفظ و امنیت برای ایام نوروز و همچنین زنگ آغاز ماموریت نیروهای پلیس برای ایجاد آسایش و رفاه حال مسافران است و جزء افتخارات راه آهنجمهوری اسلامی است.
وی افزود: با تشكیل قرارگاه های نوروزی و ایجاد ۵ كمیته ، از امروز ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین واحدهای گشت خودرویی و موتوری در سطح كشور اقدام به ایجاد امنیت در ایستگاه ها و قطارهای مسافری می كند.
اکبرشاهی عنوان كرد: با توجه به افزایش تعداد رام قطارهای مسافری و مهمتر از همه تعداد مسافران نوروزی، طبق برنامه نوروزی پلیس راه آهن كشور روزانه ۳۰۰ واحد گشتی خودرویی و موتوری در ایام پیک شبانه روز فعالیت خواهند كرد.
فرمانده پلیس راه آهن كشور اظهار داشت: خوشبختانه طبق برآورد صورت گرفته ۸۰ درصد ظرفیت قطارهای سال ۹۶ پر شده است و همچنین در خطوط ریلی حاشیه نیز حدود یك میلیون مسافر پیش بینی شده كه برای ساماندهی در جابجایی ایمن آنها نیز برنامه ویژه داریم.
اكبرشاهی با اشاره به فعالیت واحد سگ‌های موادیاب پلیس راه آهن اظهار كرد: با توجه به فرارسیدن ایام پیك نوروزی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با توانمندیها و فعالیت‌های پلیس، برنامه‌ریزی‌های لازم برای معرفی فعالیت سگ‌های موادیاب پلیس راه‌آهن در قالب یك عملیات نمایشی انجام شد.
وی تاکید کرد: امروز با کارنامه ای که در اختیار داریم در حوزه های مختلف موفقیت هایی داشته ایم که مورد رضایت قرار گرفته است.
وی گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار بوده است از لحاظ ارزش ریالی مبارزه و مقابله با این پدیده 151 درصد افزایش یافته است.
سردار اکبرشاهی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر که جزء اولویت های فرماندهی ناجا بوده است گفت: در این مدت کشف مواد مخدر 35 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که در حوزه  حمل و نقل ریلی انتقال مواد مخدر چندان صورت نمی گیرد و اگر باشد معمولا با اوزان پایین است اما با هوشیاری و دقت عمل پلیس اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته است. همچنین درحوزه پیشگیری از سرقت جزء اولویت های سال 95 بوده است و کاهش 19 درصدی سرقت در سراسر کشور صورت گرفته است.
وی در خصوص طرح ویژه نوروزی گفت: قرارگاه ویژه نوروزی ابوذر با 5 کمیته تشکیل شده و کار خود را شروع کرده است که قرارگاه مرکزی آن در راه آهن قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در ایام عادی 132 رام قطار در سراسر کشور تردد دارد که در ایام نوروزی به 204 رام قطار در سراسر کشور افزایش یافته است. در حال حاضر یک میلیون و 800 هزار نفر با قطار جابجا می شوند که پیش بینی می شود که حداقل 80 درصد ظرفیت تعیین شده استفاده خواهند کرد. همچنین به منظور استقبال از مسافران در لحظه تحویل سال قرائت دعای سفر و دعای تحویل سال و خوشامدگویی  به مسافران و خواندن سرود و تواشیح برگزار می شود.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.