گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...
شعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدها
چهارشنبه, 18 آذر 1394
یادداشتشعارهای انتخاباتی؛ بایدها ونبایدهاحسن اشجعی اسفند ماه امسال صفحه دیگری از تاریخ انتخابات کشور ورق خواهد خورد ومردم عزیز کشورمان به مانند دوره های قبل با...

برگزاری اولین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران

اولین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران با حضور سه حوزه خدمات مدیریتی، حوزه خدمات فرانچایز و استارت‌آپ‌های مدیریتی 21 تا 24 دی ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ما؛ مهدی فرهادنیا مدیر پروژه اولین نمایشگاه توسعه کسب و کار تهران با تأکید بر گسترش کسب و کارهای نوین گفت: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه کسب و کارهای فرانچایز و استارت‌آپ‌ها 3 هزار درصد است.

وی با بیان اینکه حوزه‌های کسب و کاری که در  این نمایشگاه حضور دارند، نوظهور هستند و قطعا این حوزه‌ها در توسعه کسب و کار کشور نقش بسزایی خواهند داشت؛ به آمار بازگشت سرمایه براساس اعلام بانک جهانی اشاره کرد و افزود: نرخ بازگشت سرمایه در بخش کشاورزی 30 درصد، صنعت 50 درصد، خدمات 100 درصد و مواد مخدر 200 درصد است؛ اما نرخ بازگشت سرمایه براساس اعلام بانک جهانی در حوزه تحقیق و توسعه 3 هزار درصد است. یعنی صاحب یک کسب و کار اگر در یک صنعتی از حوزه‌های زیر مجموعه کسب و کار خدمات مدیریتی یا استارت‌آپ‌های مدیریتی سرمایه‌گذاری کند، به ازای هر 100 هزار تومان در 5 سال باید 3 میلیون تومان بازگشت سرمایه داشته باشد.
فرهادنیا با بیان اینکه  ما در ایران در حال پوست اندازی از اقتصاد منبع محور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم، اظهار داشت: نمایشگاه توسعه کسب و کار به این وضعیت اقتصاد کمک می‌کند و برپایی نمایشگاه مذکور در تهران هم با حضور سه حوزه خدمات مدیریتی، حوزه خدمات فرانچایز و استارت‌آپ‌های مدیریتی است.
وی همچنین تصریح کرد: بازار مشاوره و مدیریت در حوزه فاینانس طی 15 سال اخیر در دنیا و آمریکا رشد مثبتی داشته و ایران نیز از نتایج آن بی‌بهره نمانده است. وجود اقتصادهای نوظهور نیازمند معرفی توان، تخصص و شرایط این نوع از فعالیت‌هاست و نمایشگاه‌ها می‌توانند فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها باشند.
فرهادنیا تصریح کرد: حوزه‌های کسب و کار که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند نوظهور هستند و می‌توانند در توسعه فضای کسب و کار کشور نقش مؤثری داشته باشند.
مدیر نخستین نمایشگاه کسب و کار ایران خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با حمایت وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در برگزاری نمایشگاه کسب و کار از ابزارهای نوین تدریجی استفاده شده و به‌جای کاتالوگ‌های چاپی از برنامه‌هایی مانند دعوت مشتریان و برگزاری ورکشاپ و کارگاه‌های تخصصی استفاده شده است.
محمدعلی مولایی برگزار کننده رویدادهای تجاری هم در این نشست گفت: وقتی از توسعه کسب و کار و فرانچایز صحبت می‌شود، بسیاری از شرکت‌ها به نقش مهم این شاخص در توسعه فعالیت خود و بهبود فضای کسب و کار خود واقفند و یکی از مهمترین روشهای توسعه کسب و کار در جهان فرانچایز یا نشان سپاری تجاری است. به این شیوه که با توسعه شعب یا نمایندگی‌ها تعریفی استاندارد از فعالیت برند یا واحد اقتصادی در سایر نقاط جهان شکل می‌گیرد.
مولایی با بیان اینکه یکی از روشهای صادرات توسعه اشتغال و ایجاد کارآفرینی، نشان سپاری تجاری است گفت: طی چند سال گذشته انقلابی در این صنعت شکل گرفته و فرانچایز به‌عنوان یکی از کم هزینه‌ترین و مفیدترین روشهای توسعه اشتغال پایدار پذیرفته شده است.
برگزارکننده رویدادهای تجاری عنوان کرد: جامعه آماری درستی در زمینه مشاغل ناشی از صنعت فرانچایز در ایران وجود ندارد اما معنای اقتصادی این صنعت یعنی که حق امتیاز، مواد اولیه، استاندارد و آموزش را برای توسعه هر فعالیت اقتصادی به دیگران ارائه می‌دهیم. وی تأکید کرد: فرانچایز تنها تابلوفروشی نیست و باید خدمات استاندارد، آموزش درست و یکپارچه در صنعت فرانچایز وجود داشته باشد.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.