گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

ایران جایگاه نخست تولید انار را میان کشور‌ها به خود اختصاص داده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی:
ایران جایگاه نخست تولید انار را میان کشور‌ها به خود اختصاص داده است

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی جشن شکرگزاری انار در روستای امامزاده شاه سید علی‌اکبر شهرضا برگزار شد.

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی جشن شکرگزاری انار در روستای امامزاده شاه سید علی‌اکبر شهرضا برگزار شد.

حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جشنواره شکرگزاری انار در روستای امامزاده شاه سید علی‌اکبر شهرضا استان اصفهان گفت: ایران با 80 هزار هکتار سطح زیر کشت و تولید سالانه 750هزار تن انار حدود نیمی از سطح زیر کشت و تولید دنیا را در اختیار دارد.
شیرزاد با بیان اینکه متوسط تولید انار کشور 12 تن در هر هکتار است، افزود: با توجه به محصول انار افزایش میانگین تولید این محصول حتی تا 50 تن می‌رسد.
وی اشاره به اینکه زمینه مناسب برای پرورش گونه‌های نادر انار در شهرضا وجود دارد، گفت: میانگین تولید انار در کشور 10 تا 12 هزار تن در سال است و با افزایش میزان تولید انار در شهرضا، میانگین تولید این محصول در کشور به 14 تا 15 هزار تن افزایش می‌یابد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه پرورش گونه‌های متفاوت انار در شهرستان شهرضا توان اکولوژیک آن را نشان می‌دهد، بیان کرد: با توجه به کیفیت و تولید بالای انار در شهرضا، نخستین تعاونی تولید انارکاران کشور در شهرضا ایجاد می‌شود و این شهر به عنوان شهرستان پیشتاز و الگوی ایجاد تعاونی تولید انارکاران در سراسر کشور و تأسیس اتحادیه ملی انارکاران در نظر گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه ایجاد تعاونی‌های تخصصی و محصولی یکی از سیاست‌های جدید وزارت جهاد کشاورزی در کشور است، خاطرنشان کرد: نخستین تعاونی تولید انارکاران کشور در شهرضا هویت جدیدی به تولیدکنندگان این محصول می‌دهد و زمینه تأسیس و توسعه کارخانجات صنایع تبدیلی انار را در شهرضا فراهم می‌کند.
شیرزاد با تأکید بر اینکه کشاورزان تولید‌کننده انار باید حمایت شوند، تصریح کرد: نخستین صندوق توسعه انار کشور در شهرضا تأسیس می‌شود که این اقدام زمینه جذب اعتبارات حمایتی برای این محصول را فراهم می‌کند.
وی انار را از محصول‌های کلیدی کشور در بحث تولید و صادارت دانست و افزود: شهرضا یکی از 33پهنه رویشگاه انار در کشور است که گونه‌های نادر انواع انار شامل یاقوتی و الماسی در آن وجود دارد.
   

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.