گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

مهمترین دستاور گروه عظام خودرو، بومی سازی دانش فنی قطعات خودرو است

مدیرعامل شرکت سازه پویش تولید کنندگان را سربازان جنگ اقتصادی در کشور دانست و گفت: امروز شرکت ما با تمام توان در مقابل مشکلات ایستاده است، اما هیچ شرکتی بدون حمایت بخش دولتی امکان ادامه فعالیت را ندارد؛ بنابراین نقش حاکمیت در نظارت و بازنگری قانون نقشی اساسی است .

به گزارش خبرنگار ما؛ میرغلامرضا مرتضوی مدیرعامل شرکت سازه پویش در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران با اشاره به سابقه ۲۵ ساله گروه عظام در تولید قطعات خودرو اظهار کرد: گروه عظام از ۱۲ شرکت تشکیل شده است که تمام این شرکت ها به صورت تخصصی در حوزه قطعات خودرو کار می کنند و از نظر تجهیزات، ماشین آلات و دانش فنی منحصر به فرد هستند.
وي با اشاره به اینکه هم اکنون کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد، گفت: در این برهه از زمان باید راهکارهای اجرایی و قانونی مطابق با شرایط  جدید تغییر کند تا چرخ تولید متوقف نشود.
مرتضوی در ادامه گفت: در تحریم های گذشته که با خروج شرکت های خودروساز خارجی از کشور همراه بود، موفق شدیم همگام با دیگر قطعه سازان و خودروسازان داخلی تولیدات خود را ادامه دهیم.
مدیرعامل شرکت سازه پویش در ادامه با اشاره به اشتغالزایی ۳۵ هزار نفری با گروه عظام گفت: طي سال های گذشته بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای خطوط تولید انجام شده است، اما در حال حاضر با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کنیم.
وی افزود: گروه عظام ۲۵ تا ۶۵ درصد قطعات مورد نیاز گروه های مختلف خودروساز را تامین می کند و با هر یک روز تعطیلی خطوط تولید ما، زیان های اقتصادی کلانی را به دنبال خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت سازه پویش ادامه داد:  تا ۷۰ درصد مواد اولیه خود را از پیمانکاران داخلی تامین می کنیم، اما ۳۰ درصد دیگر را به دلیل داشتن عدم صرفه اقتصادی از خارج کشور وارد می کنیم.
مرتضوی تصریح کرد: با وجود تمام تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان کشور، گروه قطعه سازان عظام توانسته به تولید خود ادامه دهد.
مدیرعامل شرکت سازه پویش در ادامه بومی سازی دانش فنی قطعات خودرو را بزرگترین دستاورد گروه عظام دانست و گفت: به دلیل همکاری گذشته ما با پارتنرهای بین المللی موفق شدیم در کنار آنها دانش فنی خود را توسعه داده و آن را بومی سازی کنیم و اگر امروز پارتنرهای بین المللی همکاری خود را با ما قطع کنند، این توان را داریم که همچنان به تولید خود ادامه دهیم.

مرتضوی در ادامه با اشاره به صادرات محصولات  این شرکت گفت: در احداث خط جدید تولید کوئل جرقه زن، امکان صادرات و قرارداد دیده شده است و چون این قطعات در خدمات پس از فروش شرکت های خارجی استفاده می شود، هنوز امکان صادرات برای ما وجود دارد.
تولیدکنندگان، سربازان جنگ اقتصادی کشور هستند
وی در ادامه با اشاره به اینکه ما سربازان جنگ اقتصادی در کشور هستیم، گفت: امروز شرکت ما با تمام توان در مقابل مشکلات ایستاده است، اما هیچ شرکتی بدون حمایت بخش دولتی امکان ادامه فعالیت را ندارد؛ بنابراین نقش حاکمیت در نظارت و بازنگری قانون، نقشی اساسی است و باید دست در دست هم دهند و با همراهی بخش خصوصی شرایط را برای تولید داخلی فراهم کنند.
ایجاد ۲۰۰ نمایندگی برای ارائه خدمات پس از فروش در سراسر کشور
محسن کرباسچی مدیرعامل گروه قطعات خودرو عظام  نيز در ادامه اين نشست با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۷ میلیون خودرو در کشور در حال تردد هستند، گفت: شرکت ما با ایجاد ۲۰۰ نمایندگی در سراسر کشور به این تعداد خودرو قطعه و خدمات پس از فروش ارائه می دهد.
وی افزود: محصولات گروه عظام در ۲ بازار یکی بازار تامین نیازهای شرکت های بزرگ خودروساز و دیگری بازار مصرف قطعات خودروهای فعال در کشور عرضه می شود.
کرباسچی با بیان اینکه گروه عظام یکی از بزرگترین شبکه های تولید قطعات و خدمات پس از فروش در سطح کشور را در اختیار دارد، گفت: حمایت و پشتیبانی از مصرف کنندگان نهایی از اقدامات مهم ما است و برای اینکه محصولات خود را مستقیما به دست مصرف کنندگان برسانیم.
مدیرعامل گروه قطعات خودرو عظام با اشاره به افزایش قیمت قطعات خودرو طي ماه های اخیر تصریح کرد: اینکه قیمت قطعات خودرو گران شده، برای هیات مدیره عظام دردآور است؛ اما این امر با وجود افزایش قیمت آلومینیوم، آهن، مس و… اجتناب ناپذیر است. با این همه ما تلاش کردیم با حداقل افزایش قیمت کالای خود را به دست مصرف کنندگان برسانیم.
راه اندازی شرکت فناوری یدک در خرمشهر
مدیرعامل گروه قطعات خودرو عظام در ادامه با اشاره به راه اندازی شرکت فناوری یدک در خرمشهر گفت: گروه عظام جوان ترین شرکت خود را با استخدام افراد ناشنوا، زنان سرپرست خانوار و افراد تحت پوشش بهزیستی راه اندازی كرده و ۷۰ نیروی خط تولید را این افراد تشکیل داده اند.
خودکفایی ۸۰ درصدی در تولید قطعات خودرو
عباس حاتمی عضو هیات مدیره و معاون فروش و بازاریابی شرکت سازه از برنامه ریزی برای دستیابی به خودکفایی ۸۰ درصد در تولید قطعات خودرو خبر داد و افزود: هم اینک در شرایط بسیار ایده آلی از نظر بومی سازی تولید قطعات خودرو قرار داریم.
حاتمی در ادامه گفت: وجود برخی مشکلات در زمینه تامین مواد اولیه به دلیل تحریم ها موانع بزرگی بر سر راه تولیدکنندگان قرار داده که با حمایت مسئولین می توان این موانع را از سر راه برداشت.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.