گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

زمان برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو به تعویق افتاد

به گزارش پایگاه خبری ایران اکسپو؛ بخش قابل توجهی از نمایشگاه های مطرح در حوزه صادرات پس از گذشت روز ملی صادرات ( 29 مهرماه) برگزار می‌ شود و نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران هم به علت نقش استراتژیکی که در توسعه تجارت کشور ایفا می کند، هر ساله در فصل پاییز فعالیت خود را آغاز می کند اما در سالجاری به علت استقبال بسیار گسترده مشارکت کننده های خارجی و داخلی با تاخیر برگزار می شود.
از ‌این ‌رو  پیرو درخواست های متعدد اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، اتاق اصناف استان تهران و صادرکنندگان استان های مختلف به منظور ایجاد فرصت کافی برای آمادگی حضور و ثبت نام، زمان برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران به تعویق افتاد.
 بنابراین گزارش برپایی نمایشگاه  توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو 2018 ) به 22 الی 25 آذرماه سالجاری موکول شد.
در هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری مصوب شد تا هماهنگی های لازم در خصوص تغییر زمان برگزاری این رویداد با وزارت امور خارجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه تجارت ایران و استانداری تهران (کارگروه صادرات استان) انجام شود تا در نهایت فرصت بیشتری برای ثبت نام و آمادگی بیشتر صادرکنندگان به وجود آید.
بخش زیادی از فعالانی که خواهان حضور در نمایشگاه هستند، با جا به جا شدن زمان برگزاری این رویداد موافقند؛ چراکه در این صورت زمان کافی برای محیاسازی فضای مطلوب تر و فراهم سازی زمینه های لازم برای استفاده هرچه بیشتر از نمایشگاه را دارند.
بخشی از فعالان بخش خصوصی نیز که تمام توان خود را برای پیوستن به نمایشگاه تجمیع کرده بودند،  به تعویق افتادن زمان نمایشگاه را امری معمول و ملموس عرف در این صنعت دانسته و برنامه ریزی های خود را بر مبنای زمان اعلامی از سوی ستاد برگزاری ایران اکسپو تغییر دادند.
مکان و مدت تخصیص یافته برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با زمان های اعلامی اولیه تفاوتی نداشته است. بنابراین مطابق استاندارد  نمایشگاه های تخصصی صادرات این رویداد به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه شهرآفتاب برگزار خواهد شد.
 لازم به ذکر است؛ برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه رایزنی و هماهنگی های لازم با مراکزی همچون وزارت خارجه، سفارتخانه ایران در کشورهای خارجی و یا نمایندگی سفارت های خارجی در تهران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ... دیگرانجام شده است.
در پايان باید گفت با برنامه ریزی های انجام شده و زمینه سازی های صورت گرفته برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو۲۰۱۸) بدون شک امسال شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر این رویداد ملی در جهت حمایت از کالای ایرانی خواهیم بود.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.