گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

نمایشگاه های گردشگری فرصت مناسبی برای شناسایی زمینه های سرمایه گذاری است

 

مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس و فعال بخش گردشگری گفت: برپایی نمایشگاه های گردشگری مانند "شهر گردشگر" فرصت مناسبی برای شناسایی زمینه های سرمایه گذاری، اشتغالزایی و همکاری بین هتل ها، آژانس داران و سایر بخش های مرتبط با گردشگری است.

عبدالوهاب قاضی در این خصوص افزود: چنین نمایشگاه هایی می توانند بهانه ای برای شناخته شدن مقاصد گردشگری داخلی و شناساندن آنها به گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرهای ایران پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارند، گفت: متاسفانه روی این موضوع برنامه ریزی پایداری انجام نشده است و بسیاری از مردم با جاذبه های گردشگری برخی از شهرهای کشور آشنا نیستند.

قاضی افزود: علاوه بر برنامه ریزی برای معرفی این فرصت های گردشگری باید شیوه برخورد با گردشگر داخلی و خارجی هم به مردمان شهر مقصد گردشگری آموزش داده شود تا از این طریق بتوان فرهنگ و آداب و رسوم آن شهر یا منطقه را به گردشگران منتقل کرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه و تاثیر رونق گردشگری بر اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: ارزآوری و توسعه زیرساخت های گردشگری مهمترین دستاورد توسعه صنعت گردشگری است.

مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس گفت: ایام نوروز به دلیل سفرهای متعدد مردم به شهرها و استان های مختلف تحول بزرگی در صنعت گردشگری اتفاق می افتد. از یک سو چرخه اقتصادی کشور روی مدار مناسبی قرار می گیرد و از سوی دیگر نرخ اشتغالزایی افزایش پیدا می کند؛ بنابراین بهتر است مسئولان مربوط به گونه ای برنامه ریزی کنند که این رویه در تمام طول سال اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری استان هرمزگان افزود: شهر بندرعباس و جزایر قشم، هرمز و هنگام از جاذبه های طبیعی و تاریخی مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار هستند؛ علاوه بر اینکه دارای پتانسیل گردشگری سلامت نیز هستند.

وی یادآور شد: ایران با دارا بودن چهار فصل این فرصت را به افراد می دهد که برای درمان، خود را از یک منطقه سردسیر و خشک به جای گرم و مرطوب برسانند که این مساله می تواند تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های درمانی افراد داشته باشد.

لازم به ذکر است غرفه هتل هرمز بندرعباس از چهارم تا هفتم شهریور ماه جاری در نخستین نمایشگاه بین المللی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری (شهر گردشگر) که در محل دائمی نمایشگاه های بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار می شود، در سالن E1 غرغه ۲۴۵ میزبان علاقه مندان به صنعت گردشگری است.

 

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.