گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

توسعه گردشگری به مهارت انسانی نیاز دارد

 مدیر هتل بین المللی هرمز بندرعباس و فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری با اشاره به اینکه توسعه صنعت گردشگری کشور بر پایه ارایه خدمات مطلوب است، گفت: این صنعت به مهارت انسانی زیادی نیاز دارد، زیرا خدماتی که گردشگران طلب می کنند، باید توسط نیروی انسانی ماهر به نحو مطلوب ارایه شود.

عبدالوهاب قاضی در گفت و گو با خبرنگاران  گفت: ارایه خدمات مناسب و در حد استانداردهای جهانی به گردشگران مساوی با افزایش تعداد آنها است، اگر گردشگرانی که به ایران می آیند، خدمات مناسب دریافت کنند، بی شک آمار گردشگران ورودی به کشور به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.
او با اشاره به این که، توسعه زیرساخت های گردشگری برای جذب گردشگر از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: اگر وضعیت جاده، حمل و نقل، فرودگاه ها، هتل ها و سرویس های بهداشتی بین جاده ای مناسب و مطلوبی در کشور وجود داشته باشد، در سال های آینده شاهد ورود گردشگران بیشتری به کشور خواهیم بود.
قاضی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری می تواند محور توسعه اقتصادی کشور باشد، افزود: اگر دولتمردان و مسئولان مربوطه باور کنند که گردشگری می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تمام توان خود را برای توسعه این صنعت به کار خواهند گرفت.
او در ادامه به فیلم منقطع و پخش شده برنامه "طبیب" در شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: خیلی خوشحالم که خبرنگاران حوزه گردشگری نسبت به اتفاق ها و صحبت های ارایه شده در این زمینه آنقدر حساس هستند و این یعنی اینکه صنعت گردشگری متولی و طرفدار دارد.
این فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری یادآور شد: حضور من در آن برنامه به عنوان پزشک بود، نه کارشناس گردشگری، چون برنامه، یک برنامه پزشکی است و صحبت هایی که مطرح شده درباره تغییرات محیطی و تاثیر سفر بر روح و روان انسان ها بود.
قاضی گفت: سازمان جهانی گردشگری در سال های اخیر تعریف های متفاوتی از گردشگری ارایه کرده است و آخرین نظر آنها هم این بود که  اگر کسی 24 ساعت از خانه و محل زندگی اش دور شود گردشگری اتفاق افتاده است.
او ادامه داد: ممکن است کسی فرصت سفر رفتن با تعریفی که سازمان جهانی گردشگری ارایه کرده است را نداشته باشد، از این رو اگر آن فرد بتواند مسیر رفت و آمد از خانه به محل کار و مراکزی که در آنها تردد می کند و یا اتمسفر خانه را با جا به جایی دکوراسیون و اشیای منزل تغییر دهد، ذهنش این تغییرات را به منزله وقوع گردشگری تلقی می کند.
قاضی گفت: انسان ها در سفر و یا با تغییر وضعیت فعلی خود در زندگی و محل کار، می توانند روح و روانش را بهبود بخشیده و این تغییرات به آرامش فکری آنها کمک خواهد کرد.
وی توضیح داد که من در آن برنامه می خواستم ترم جدیدی از گردشگری را به مردم معرفی کنم که با ایجاد تغییرات در محیط اطرافمان و برای لذت بردن از لحظه لحظه زندگی باید این تغییرات را از خودمان و از خانه و محل کار شروع  کنیم.
مدیر هتل بین المللی هرمز تاکید کرد: حواس پنجگانه تاثیر زیادی بر رفتار انسان ها دارد، اگر افراد در سفر از این حواس بهره کافی ببرند، سفر و گردش و تغییرات ایجاد شده در محیط اطرافمان برای انسان ها لذت بخش خواهد شد و انسان ها بهتر، سالم تر و سر حال تر زندگی خواهند کرد.

اضافه کردن نظر

قیمت ارز و سکه

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.