• تزریق بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما/ بازار ارز آرام می‌شود

  • آمادگی برای کنترل بازار کالاهای اساسی/جلوی گرانفروشی را می‌گیریم

  • مابه‌التفاوت بدهید، کالایتان را از گمرک ببرید!

  • آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

  • واردکنندگان مشمول پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معرفی شوند

  • افزایش ۴ درصدی مستاجرها طی پنج سال

طراحی سایت
شنبه 27 بهمن 1397.
امروز

شعار سال 97

گــزارش

سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول
یکشنبه, 02 اسفند 1394
غرفه‌داران میدان تره‌بار از فروش میوه‌های قاچاق منع شدند                       سرگردانی پرونده میوه های قاچاق در بین سازمان های مسئول در پی ورود میوه‌های...
استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتاب
یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395
"اقتصاد ملت" از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش می دهد؛استقبال خوب علاقه مندان کتاب علی رغم کاستی های شهر آفتابمعصومه صالحی بیست و نهمین دوره نمایشگاه...
ایران خودرو بر فراز دنا
یکشنبه, 24 آبان 1394
نگاهی به سومین خودروی ملی ایران خودروایران خودرو بر فراز دنا همیشه برای رسیدن به بلندترین قله، باید از قلل کوچک و ارتفاعات پایین تر عبور کرد. ایران خودرو این فتح را...

یادداشت

اُفول فینگیلیش!
سه شنبه, 24 فروردين 1395
اُفول فینگیلیش! شاید یکی از دستاوردهای پنهان اپلیکیشن‌های ارتباطی را بتوان دوری جستن کاربران این ابرازهای ارتباطی از رسم الخط «فینگیلیش» نامید.
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران
شنبه, 06 بهمن 1397
بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه‌ای در حوزۀ تعاونی‌های روستایی ایران حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور...
برجام، فرجام تولیدات داخلی نشود
یکشنبه, 04 بهمن 1394
یادداشت اقتصادیبرجام، فرجام تولیدات داخلی نشود آنچه امروز به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید که موجب ایجاد بارقه امید در همه آحاد جامعه...

ورود کاربران

اوقات شرعی

تــازه های خبر

مهمترین دستاور گروه عظام خودرو، بومی سازی دانش ...

مهمترین دستاور گروه عظام خودرو، بومی سازی دانش فنی قطعات خودرو است مدیرعامل شرکت سازه پویش تولید کنندگان را سربازان جنگ اقتصادی در کشور دانست و گفت: امروز شرکت ما با تمام توان در مقابل مشکلات ایستاده است، اما هیچ شرکتی بدون حمایت بخش دولتی امکان ادامه فعالیت را ندارد؛ بنابراین نقش حاکمیت در نظارت و بازنگری قانون نقشی اساسی است .

اقتصادی

رفع موانع عضویت فعالان حقیقی و حقوقی صنعت طیور در ...

به گزارش «پایگاه خبری اقتصاد ملت» به نقل از معاونت توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری این سازمان، اگرچه اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی مرغداران گوشتی تحت پوشش سازمان، مکلف و متعهد به ارائه خدمات به تمامی فعالین این زیربخش اعم از عضو و غیرعضو هستند و این موضوع با توجه به محدودیت‌های کنونی در زمینه دسترسی به نهاده‌ها اهمیت دوچندانی پیدا کرده‌است، اما سازمان مرکزی تعاون روستایی با جدیت تمام به دنبال رفع موانع موجود برسر راه عضویت آزاد و آسان کلیه فعالین حوزه تولیدات صنعت طیور گوشتی در ...

اقتصاد کلان-بانک و بیمه-بورس

ماجرای حذف دفترچه‌های درمان در سال آینده به کجا ...

رضا میلابی اظهار داشت: حذف دفترچه‌ها در برنامه ۵ ساله ششم، بند چ. ماده ۷۰، تبصره دال ماده ۱۷ قانون بودجه کشور و در بودجه سال ۹۸ مطرح شده است.

اقتصاد کلان-بانک و بیمه-بورس

بیمه سامان به سراغ اکوسیستم استارت آپ های حوزه ...

شرکت بیمه سامان در ادامه حمایت های خود از استارت آپ ها و نیز در راستای توسعه کانال های فروش خود، اين بار اكو سيستم استارت آپ هاي حوزه گردشگري را هدف قرار داده است.

اقتصاد کلان-بانک و بیمه-بورس

جشنواره بیمه مسافرتی بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین، با هدف خدمات رسانی کارآمدتر به بیمه گذاران و هم چنین خلق فضایی پویاتر برای شبکه فروش خود، بیمه نامه های مسافرتی (IFRA- Medical) را تا پایان سال 1397 با 20% تخفیف ارائه می نماید.

اقتصاد کلان-بانک و بیمه-بورس

اقتصاد ایران

مهمترین دستاور گروه عظام خودرو، بومی سازی دانش فنی قطعات خودرو است

مهمترین دستاور گروه عظام خودرو، بومی سازی دانش فنی قطعات خودرو است

مدیرعامل شرکت سازه پویش تولید کنندگان را سربازان جنگ اقتصادی در کشور دانست و گفت: امروز شرکت ما با تمام توان در مقابل مشکلات ایستاده است، اما هیچ شرکتی بدون حمایت بخش دولتی امکان ادامه فعالیت را ندارد؛ بنابراین نقش حاکمیت در نظارت و بازنگری قانون نقشی اساسی است .

ادامه مطلب

هدیه همراه اول به مردم آبادان

هدیه همراه اول به مردم آبادان

همراه اول و آب و فاضلاب آبادان براي برطرف کردن مشکل تأمین آب شرب تفاهمنامه همکاری امضا کردند. 

ادامه مطلب

استمرار حضور شرکت نفت پاسارگاد در برترین‌های صنعت سبز کشور

استمرار حضور شرکت نفت پاسارگاد در برترین‌های صنعت سبز کشور

شرکت نفت پاسارگاد برای سومین سال متوالی به عنوان واحد برگزیده صنعتی سبز انتخاب و لوح و تندیس زرین همایش ملی صنعت و خدمات سبز را دریافت كرد.

ادامه مطلب

ارسال دغدغه‌ های بودجه ‌ای بورس به کمیسیون اقتصادی مجلس

ارسال دغدغه‌ های بودجه ‌ای بورس به کمیسیون اقتصادی مجلس 

انجمن خبرنگاران و نویسندگان بازار سرمایه از ارسال نظرات و پیشنهادات متولیان و فعالان بازار سرمایه در خصوص بودجه سال ۹۸ کشور به کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

ادامه مطلب

تثبیت کانون‌های گرد و غبار خوزستان با توسعه فناوری شورورزی و ایجاد شهرک‌های آبزی‌پروری

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی مطرح کرد:

تثبیت کانون‌های گرد و غبار خوزستان با توسعه فناوری شورورزی و ایجاد شهرک‌های آبزی‌پروری

منصوری گفت: توسعه فناوری و ایجاد شهرک‌‌های آبزی‌پروری راه‌حل مناسبی برای تثبیت کانون‌های گرد و غبار خوزستان است.

ادامه مطلب

آغاز شمارش معکوس خدمات رسانی بیمه درمان تکمیلی در بيمه تجارت نو

آغاز شمارش معکوس خدمات رسانی بیمه درمان تکمیلی در بيمه تجارت نو

خدمات رسانی در حوزه بیمه درمان تکمیلی به کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) سراسر كشور و خانواده های آنان توسط سفیران بیمه تجارت ‌نو از اول بهمن ماه سالجاری کلید می‌ خورد.

ادامه مطلب

تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری

مديرعامل سازمان تعاون روستايي ايران تاكيد كرد:

تحقیق و توسعه حلقه مفقوده در زنجیره ارزش فعالیت‌های شبکه تعاونی صنعت زنبورداری 

مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران تاکید کرد: ما نیازمند تحول در فهم شخصی ‌مان در بهره‌ برداری از منابع پایه و بازنگري "دانشی، بینشی و مهارتی" در صنعت زنبورداری کشور و ایجاد نهادهای مدنی - تولیدی مدرن و ساختارهای بازار محور نوین هستیم.

ادامه مطلب

14 تا 17 آذرماه در مركز همايش هاي رازي صورت مي گيرد؛

برگزاري بيستمين كنگره انجمن علمي پاتولوژي ايران

به روز شدن آزمایشگاه ها در هاله ای از ابهام 

همايش بين المللي آسيب شناسي و طب آزمايشگاه از 14 تا 16 آذرماه در سالن همايش هاي رازي برگزار مي شود. در اين همايش استادان مطرح حوزه آزمايشگاه و تشخيص از كشورهاي فرانسه،‌ بلژيك و دانمارك حضور دارند.

 

همايش بين المللي آسيب شناسي و طب آزمايشگاه از 14 تا 16 آذرماه در سالن همايش هاي رازي برگزار مي شود. در اين همايش استادان مطرح حوزه آزمايشگاه و تشخيص از كشورهاي فرانسه،‌ بلژيك و دانمارك حضور دارند.

همچنين دكتر محمد اسماعيل اكبري مشاور وزير و رئيس مركز تحقيقات سرطان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، دكتر سيدجليل حسيني دبير كميسيون انجمن هاي علمي وزارت بهداشت و اسدي عضو كميسيون صنايع و نماينده مردم كرمان در مجلس شوراي اسلامي نيز از جمله ميهمانان مراسم افتتاحيه هستند.

خطر ورشکستگی و تعطیلی برخی آزمایشگاه های پزشکی

مهران قهرماني دبیر اجرایی اين کنگره در نشستي خبري نسبت به خطر تعطیلی آزمایشگاه های کوچک ابراز نگرانی کرد و گفت: این ترس وجود دارد که با توجه به شرایط کشور برخی از آزمایشگاه ها تعطیل شوند.

وي با تاكيد بر اينكه انجمن پاتالوژی مرجعیت طب آزمایشگاه را بر عهده دارد و با اشاره به شرایط کشور و مشکلات اقتصادی موجود خاطرنشان كرد: آزمایشگاه یک موسسه علمی و در عین حال خدماتی و تجاری است که با افزایش هزینه ها تحت تاثیر قرار می گیرد.

قهرمانی با انتقاد از مطالبات معوق آزمایشگاه ها از شركت هاي بیمه گفت: مطالبات معوق از بیمه تامین اجتماعی به یکسال می رسد كه همین مسئله باعث بروز مشکلاتی در تامین هزینه های آزمایشگاه ها شده است.

وی با اعلام اینکه کیت ها و مواد مصرفی آزمایشگاه ها تماما وارداتی هستند؛ افزود: متاسفانه تجهیزات آزمایشگاهی شامل ارز دولتی نمی شود و فقط برای کیت و مواد مصرفی ارز دولتی اختصاص داده می شود؛  در حالی که هزینه تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی امروزه حدود ۳ برابر شده است. در چنین شرایطی به روز شدن آزمایشگاه ها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دبیر اجرایی اين کنگره با اشاره به پايين بودن حاشیه سود آزمایشگاه ها افزود: خطر تعطیلی آزمایشگاه ها به خصوص آن دسته از آزمایشگاه های کم بیمار در شهرهای دور افتاده وجود دارد و به احتمال خیلی زیاد محکوم به ورشکستگی و تعطیلی هستند.

سهم ۹۵ درصدی عوامل محیطی در بروز سرطان ها

افشين مرادي مدیر گروه پاتالوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نيز در اين نشست با اشاره به اينكه ۹۵ درصد علل بروز سرطان ها ناشی از عوامل محیطی است و فقط ۵ درصد موارد ارثی مي باشد ، در خصوص اين كنگره گفت: یک روز قبل از برگزاری کنگره سمینار یک روزه پاتالوژی اعصاب با حضور سه میهمان خارجی برپا می شود.

دبیر علمی کنگره با اشاره به موضوع پاتالوژی جراحی در کنگره امسال افزود: بیماری های زنان، سرطان پستان و بیماری های دستگاه گوارش محورهای اصلی کنگره امسال انجمن علمی پاتالوژی ایران را تشکیل می دهد.

مرادی از طب آزمایشگاه، میکروب شناسی، خون شناسی و نحوه مدیریت خون در بیمارستان ها نيز به عنوان دیگر موضوعات مورد بحث در کنگره امسال اشاره کرد و گفت: ۱۴۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که ۶۱ مقاله به صورت تخصصی و ۲۳ مقاله دانشجویی پذیرفته شد.

وی از برگزاری ۱۴ پنل با موضوعات مختلف خبر داد و افزود: کارگاه مدیریت خون، استانداردسازی آزمایشگاه و ... از جمله موضوعات این پنل هاست.

مدیر گروه پاتالوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه به برنامه ثبت سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: برنامه ثبت سرطان که متولی اصلی آن وزارت بهداشت است؛ بیش از سه دهه است که با همکاری پاتالوژیست های کشور در حال انجام است و به زودی اطلاعات جمع آوری شده که توسط مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال پردازش است، منتشر خواهد شد.

مرادی با عنوان این مطلب که در حدود ۸۳ درصد موارد سرطان ها در کشور ثبت می شود، افزود: بر اساس معیار سازمان جهانی بهداشت ثبت سرطان ها تا سقف ۸۵ درصد بسیار مطلوب است که ما در حال رسیدن به این معیار هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آمار ثبت سرطان در ایران قابل اعتماد است، تصریح کرد: در حدود ۹۰ تا ۹۵ موارد ابتلا به سرطان ناشی از عوامل محیطی است و تنها ۵ درصد موارد ارثی است.

 

 

اضافه کردن نظر

Copyright © 2015 پایگاه خبری اقتصاد ملت. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.